O Nas

Projekt uczelnia dla seniora online to uzupełnienie systemu teleopieki, czyli wsparcia seniorów w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia www.teleopiekuni.pl. To swoisty Uniwersytet III Wieku online. Za pośrednictwem internetu seniorzy będą mogli zgłębiać i rozwijać wiedzę w zakresie m.in. obsługi komputera ?, internetu i urządzeń mobilnych, tworzenia rękodzieł, gotowania, profilaktyki zdrowotnej, rehabilitacji, ulg i możliwości, z którym może skorzystać senior.

Uczelnia dla seniora online

W Projekt Uczelnia dla seniora zaangażowali się wykwalifikowani specjaliści i instruktorzy: lekarze, fizjoterapeuci, psychologowie, urzędnicy,  specjaliści od technologii, rękodzieła i nie tylko. Wykłady i warsztaty podzielone będą na:

  • ogólnodostępne
  • i kodowane.

Po kody dostępu można się będzie zgłaszać do gmin, które z Nami współpracują. Każda lekcja oprócz materiału WIDEO i prezentacji danego zagadnienia, posiada: status materiału, spis niezbędnych materiałów i narzędzi (najczęściej w przypadku warsztatów) oraz zadanie domowe do wykonania.

Pewnie możesz zadawać sobie pytanie czy sobie poradzę z obsługą tego portalu. Spokojnie. Strona internetowa jest bardzo prosta w obsłudze i intuicyjna. Dodatkowo pierwszy warsztat na Uczelni dla seniora dotyczy korzystania z internetu i zakładania e-maile, czyli bezpłatnej, elektronicznej skrzynki pocztowej – krok po kroku. To właśnie e-mail jest jedynym warunkiem, aby korzystać z Uczelni, pełni. Do śledzenie nie kodowanych materiałów nie musisz mieć nawet e-maila, ale warto go założyć – z moją pomocą, w kilka minut – bezpłatnie.

Uczelnia dla seniorów nie tylko online

Planowane są nie tylko zajęcia online, ale i stacjonarne, które będą odbywać się w Świetlicy w Nieznanowicach. Zarówno wykłady jak i warsztaty transmitowane będą na żywo, co pozwoli skorzystać z wiedzy nieograniczonej liczbie seniorów i nie tylko.

Finałem ukończenie danego kursu/warsztatu będzie Certyfikat online. Warunkiem jest wykonanie tzw. zadań domowych w ramach danego zagadnienia.

Seniorze, jak podoba Uczelnia seniora online ?

Jeśli założenia internetowej uczelni dla seniora Ci się spodobały, napisz czego chciałbyś się dowiedzieć, albo jakie umiejętności zdobywać.

Wypełnij krótką, anonimową ankietę, a znajdziemy odpowiedniego szkoleniowca i zorganizujemy praktyczne szkolenie:

Posiadasz, albo założyłeś e-mail razem z nami ? Zapisz się na Biuletyn (wpisz e-mail poniżej), a otrzymasz informacje o nowych zajęciach, wykładzie czy warsztatach, wprost na e-maila.

Dodatkowo pytania ? Zapraszamy do zakładki kontakt